Dodano:

Co turystom oferują Tatry?

Zakopane, stolica polskich Tatr, to doskonałe miejsce wypadowe do zwiedzania niesamowicie pięknych i malowniczych gór. To świetne miejsce dla osób poszukujących zarówno aktywnego wypoczynku, jak i ucieczki od codziennego pośpiechu i zgiełku dużych miast. Gdzie warto się udać podczas pobytu z Zakopanem? Poniżej zestawienie opisujące najciekawsze miejsca w polskich Tatrach.

Kopy siana Podpis ilustracji Kopy a w tle Giewont

Chroniona przyroda

Dla miłośników górskiej flory i fauny otworem stoi Tatrzański Park Narodowy. To wyjątkowe miejsce, w którym spotkać można dzikie zwierzęta, takie jak kozice górskie, jelenie, a nawet niedźwiedzie.

Mnogość barw

Dolina Chochołowska to miejsce oblegane przez turystów szczególnie wczesną wiosną. A to za sprawą setek tysięcy kwiatów, które rosną na polanach. Zapewne wiele osób kojarzy popularne zdjęcia cudownych krokusów porastających górskie łąki.

Najpiękniejsza hala

Hala gąsienicowa to jedno z najbardziej znanych miejsc w Tatrach. Turyści szczególnie lubią ją za urokliwe schronisko o nazwie "Murowaniec" oraz zapierające dech w piersiach widoki.

Cudownie zielona woda

Kolejnym punktem, który musi obowiązkowo znaleźć się na liście miejsc do odwiedzenia, jest słynne Morskie Oko. To największe jezioro, które znajduje się na wysokości prawie 1400 metrów nad poziomem morza. Zachwyca niespotykanym kolorem wody. Spacer wokół będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem.

Przyjemna wspinaczka

Kasprowy Wierch to szczyt, który może zdobyć naprawdę każdy - pieszo lub na skróty - kolejką. Niezależnie od metody, warto, bo panorama gór, którą widać z samej góry jest jedyna w swoim rodzaju. Słynny Kasprowy ma 1987 m.n.p.m.

Magia Podhala przyciąga.

Bądź jej częścią...

Zobacz opinie na: TripAdvisor eHoliday.pl Booking.com