Dodano:

Ciekawe miejsca w Zakopanem

Zakopane to jeden z największych ośrodków miejskich znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu Tatr. Co roku przybywają tu liczni turyści pragnący nacieszyć oczy pięknymi krajobrazami i zdobyć górskie szczyty. W samym Zakopanem jest jednak wiele miejsc wartych zobaczenia pomiędzy górskimi wycieczkami.

Podpis ilustracji Podpis ilustracji Widok na Zakopane i Wielką Krokiew

Muzeum Tatrzańskie

Jest jednym z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce, dlatego to obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdego turysty przebywającego w Zakopanem. Ekspozycja podzielona jest na trzy części: historyczną, etnograficzną oraz przyrodniczą, dzięki czemu zwiedzający mają możliwość uzmysłowić sobie, że w Tatrach wszystkie te strefy łączą się ze sobą i przenikają. Jednym z najsłynniejszych oddziałów Muzeum Tatrzańskiego niewątpliwie jest Willa Koliba, czyli chata góralska prezentująca esencję stylu Stanisława Witkiewicza, pokazująca kulturę ludową, źródło tego stylu oraz inspiracje.

Krupówki

To najsłynniejszy deptak znajdujący się w stolicy Tatr, dlatego każdy turysta przebywający w Zakopanem obowiązkowo musi przespacerować się tą alejką. Krupówki pełne są sklepów z pięknymi pamiątkami oraz budynków w zakopiańskim stylu, tutaj też znajduje się słynny hotel Morskie Oko oraz Dworzec Tatrzański. Spacer po Krupówkach z pewnością umili widok górującego nad miastem Giewontu.

Cmentarz na Pęksowym Brzyzku

Ciekawe miejsca w Zakopanem to jednak nie tylko muzea czy Krupówki, ale również przepiękne grobowce. Na Pęksowym Brzyzku znajduje się najstarszy cmentarz w mieście z charakterystycznym modrzewiowym kościółkiem z XIX wieku. Niektóre z grobowców liczą nawet 150 lat i są istnymi dziełami sztuki. To właśnie na tym cmentarzu pochowani zostali najwybitniejsi mieszkańcy Podhala tacy jak Kornel Makuszyński, Kazimierz Przerwa-Tetmajer czy Stanisław Witkiewicz albo znany zakopiański gawędziarz Sabała.

Magia Podhala przyciąga.

Bądź jej częścią...

Zobacz opinie na: TripAdvisor eHoliday.pl Booking.com